SATISME

  INSTYTUT URODY

 

 

"Czym jest makijaż permanentny?

Makijaż permanentny jest rodzajem tatuażu o bardzo płytkim przenikaniu barwnika. Z tą różnicą, że w przypadku tatuażu barwnik aplikuje się na głębokość 0,8 -1,4 mm, czyli do górnej warstwy skóry właściwiej, gdzie pozostaje na zawsze. W makijażu permanentnym barwnik jest wprowadzany na głębokość 0,3 -0,8 mm, a więc do warstwy podstawnej naskórka. Warstwa ta z biegiem czasu ulega naturalnemu złuszczeniu. W związku z tym makijaż po pewnym czasie staje się coraz słabszy i jaśniejszy.

Najczęściej wykonywany makijaż permanentne to:

  • kreski na górnej i/lub dolnej powiece,

  • korekta brwi,

  • makijaż ust.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zadzwoń i zarezerwuj termin wizyty:

TEL: 798 433 344

SATISME

Jak długo utrzymuje się makijaż permanentny?

Makijaż permanentny utrzymuje się od 3 do 6 lat (dużo zależy od miejsca i techniki wykonania makijażu), przy czym stopniowo ulega rozjaśnieniu. Po wykonaniu makijażu w ciągu 4 - 7 dni makijaż blednie do ok. 40-50% wyjściowego koloru. W tym czasie mogą pojawić się drobne nierówności. Miejsce, gdzie był wykonywany zabieg, mogą pokryć drobne strupki, które z czasem będą się delikatnie łuszczyć.

Po ok. 2 tygodniach od zabiegu niezbędna jest korekta, która powinna wyrównać powstałe nierówności.  Ostateczny efekt makijażu otrzymujemy po kilku dniach od korekty. Podczas gojenia należy miejsca poddane zabiegowi smarować preparatem natłuszczającym, przyspieszającym gojenie. Linergistka wykonująca zabieg z pewnością doradzi, jakiej maści powinnaś używać.

Jak przygotować się do zabiegu?

Uzyskanie zadowalających efektów wymaga również zaangażowania od pacjentki. Dzięki temu makijaż będzie wyglądał bardzo efektownie. Zalecenia zależą oczywiście, od tego, na jakiej części twarzy jest wykonywany zabieg.

  • Przed makijażem brwi - 4 tygodnie przed zabiegiem nie należy wykonywać henny, a 2 tygodnie wcześniej regulować brwi. Dzień wcześniej warto wykonać delikatny peeling złuszczający.

  • Przed makijażem oczu - 4 tygodnie przed zabiegiem nie wykonuj henny rzęs. Masz wrażliwe oczy? Przed zabiegiem zastosuj krople homeopatyczne kapsułki z arniki. Nosisz soczewki? Pamiętaj, żeby ich nie zakładać w dniu zabiegu.

  • Przed makijażem ust - warto 3 dni wcześniej zacząć przyjmować profilaktycznie preparat antywirusowy Heviran 800.

Czy makijaż permanentny jest bolesny?

Odczuwanie bólu jest sprawą indywidualną! Przed zabiegiem stosowane są maści oraz żele znieczulające, które minimalizują poczucie dyskomfortu. Do makijażu ust stosowane jest również znieczulenie stomatologiczne, które może wykonywać tylko lekarz. Dość bolesny jest makijaż ust i powiek, a makijaż brwi jest raczej mało przyjemny, nie można go nazwać bolesnym.

Zabieg wykonuje wykwalifikowana i dyplomowana linergistka. Oprócz doświadczenia jako kosmetyczka i wizażystka, osoba taka musi mieć zdolności plastyczne. Doświadczona kosmetyczka-linergistka precyzyjnie i bezpiecznie wykonuje tego typu zabiegi.

Jak długo trwa zabieg?

Wykonanie makijażu trwa zazwyczaj ok. 2 godzin. Iniekcja pigmentu pod skórę wymaga niebywałej precyzji i skrupulatności.

Zabieg zaczyna się od oczyszczenia i dezynfekcji skóry. Następnie wykonywany jest na skórze rysunek docelowego kształtu brwi, ust lub kreski na oku, a następnie linergistka dobiera odpowiedni barwnik. Uwzględnia przy tym kolor cery, oczu i włosów klientki. Na obszar poddawany zabiegowi aplikowane jest znieczulenie miejscowa i następuje precyzyjna aplikacja barwnika.

Jak będę wyglądała zaraz po zabiegu?

Zaraz po zabiegu makijaż wydaje się mocny i przerysowany. Pojawia się lekka opuchlizna, która szybko znika. Wszystko tak naprawdę zależy od sprzętu jakim wykonany był makijaż, czyli jak głęboko został wprowadzony barwik.

Po ok. 3-5 dniach skóra zaczyna się delikatnie łuszczyć. Ten proces może być prawie niezauważalny, ale lepiej w tych dniach nie umawiać ważnych spotkań, aby nie narazić się na dyskomfort. W tym czasie barwnik częściowo znika, czyli wyłuszcza się do 40-50% po pierwszym zabiegu. Po około 2 tygodniach - do miesiąca, niezbędne jest uzupełnienie makijażu, czyli wzmocnienie koloru. Makijaż utrzymuje się przeciętnie od 3 do 5 lat - mówimy tutaj o makijażu trwałym, czyli wykonywanym w naskórku. Istnieje możliwość odświeżenia makijażu poprzez tzw. ponowne uzupełnienie barwnika w celu wzmocnienia efektu.

Przez 2 tygodnie po zabiegu nie należy chodzić do sauny i do solarium.

Czy makijaż jest bardzo widoczny?

Makijaż permanentny jest wykonywany, aby twarz nie wyglądała na umalowaną, a naturalnie i ładnie zarysowaną. Można oczywiście wykonać makijaż mocniejszy np. ciemniejsze usta czy wyraźne brwi, jednak należy pamiętać, że to decyzja na lata i powinna być dobrze przemyślana. Warto zaufać wykwalifikowanej kosmetyczce, której doświadczenie często najlepiej podpowiada, jakie kolory sprawdzają się u poszczególnych klientek".

MAKIJAŻ PERMANENTNY