SATISME

  INSTYTUT URODY

OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE

Osocze bogatopłykowe (PRP) to preparat otrzymywany z krwi pacjenta. Po pobraniu zostaje ona poddawana specjalistycznym procesom przetwarzania. Jest to frakcja całkowicie pochodząca od pacjenta, która posiada znacznie większe stężenie płytek krwi w porównaniu z ich początkowym stężeniem w pełnej krwi. PRP z powodzeniem stosowane jest od lat w wielu dziedzinach medycyny. Płytki krwi zawierają cenne czynniki wzrostu wpływające na regenerację tkanek. Dodatkowo PRP wywiera korzystny wpływ na strukturę, barwę, nawodnienie, grubość i elastyczność skóry. Przy użyciu PRP można leczyć drobne zmarszczki, fałdy nosowo- wargowe, kurze łapki, niwelować efekt podkrążonych oczu. Pozytywne efekty obserwuje się również w terapii łysienia androgenowego oraz łysienia plackowatego. Rekomendowana seria to 3-4 zabiegi w odstępach 2-3 tyg.

TERAPIA BRUKSIZMU
Bruksizm, czyli niekontrolowane zaciskanie zębów lub zgrzytanie zębami jest problemem, który dotyka coraz więcej pacjentów. Nieleczony może być przyczyną wielu problemów, takich jak znaczne zniszczenie zębów, choroby stawów skroniowo-żuchwowych czy też ból pleców. Pomocna w tym wypadku okazała się toksyna botulinowa. W trakcie zabiegu ostrzykiwane są nadmiernie napięte mięśnie. Lekarz dobiera ilość pobranego preparatu oraz miejsca poddane zabiegowi. Zabieg jest mało inwazyjny i prawie bezbolesny, aczkolwiek niekiedy lekarze deycują się na zastosowanie znieczulenia miejscowego. Całość trwa około 15 minut. Efekt pojawia się w ciągu 3 do 7 dni i utrzymuje się do 4-6 miesięcy. Po upływie tego czasu zabieg należy wykonać ponownie. 

WYPEŁNIANIE ZMARSZCZEK KWASEM HIALURONOWYM

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i polega na wstrzyknięciu odpowiedniej dawki kwasu hialuronowego do skóry właściwej. Pozwala to poprawić wygląd skóry, podnieść jej nawilżenie, przywrócić elastyczność i jędrność.Za pomocą kwasu hialuronowego możemy np. likwidować bruzdy nosowo- wargowe, lwie zmarszczki, modelować policzki, korygować kształt nosa itd. Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu i utrzymują się od 9 do 12 miesięcy.

POWIĘKSZANIE I KOREKTA  KSZTAŁTU UST

Zabieg polega na wstrzyknięciu stabilizowanego kwasu hialuronowego w obszar czerwieni wargowej, po uprzednim jej znieczuleniu. Zwykle do tego typu zabiegów stosuje się igły lub mikrokaniule, przez które rozprowadzany jest preparat. Wiąże się on w strukturze ust, poprawiając ich jędrność i napięcie. Dodatkowo po iniekcji lekarz wykonujący zabieg delikatnie masuje usta, tak aby równomiernie rozdystrybuować kwas w pożądanym miejscu. Efekt utrzymuje się od 6 do 12 miesięcy.

 

SATISME

BOTOX- TOKSYNA BOTULINOWA

Toksyna botulinowa jest bardzo silnie działającą naturalna toksyną, powodującą zahamowanie uwalniania acetylocholiny czyli neuroprzekaźnika odpowiedzialnego za przekazywanie impulsów między nerwami a mięśniami. Działa poprzez blokowanie połączeń między zakończeniami nerwów, a unerwianymi przez nie mięśniami. Nie ma wtedy miejsca skurcz porażonego mięśnia. Toksynę stosuje się w medycynie estetycznej głównie w celu likwidacji zmarszczek mimicznych czy leczenia nadpotliwości. Botoks podawany jest przy użyciu jednorazowej strzykawki, zaopatrzonej w cieniutką igłę. Zabieg najlepiej powtarzać co 6- 8miesięcy, nie częściej niż co 3 miesiące.

MEZOTERAPIA IGŁOWA GŁĘBOKA

Zabieg polegający na wstrzyknięciu do skóry właściwej oraz tkanki podskórnej odpowiednio dobranych mezokoktajli. Substancje aktywne zawarte w preparatach to m.in. kwas hialuronowy, mieszaniny witamin, aminokwasów, peptydów roślinnych, enzymów, minerałów oraz wyciągów roślinnych. Zabieg przywraca skórze zdrowy, młody wygląd oraz blask. W zależności od rodzaju użytego preparatu zauważyć można wzrost nawilżenia, spłycenie zmarszczek, rozjaśnienie skóry. Efekt serii zabiegów zauważalny jest po ok. 1-2 miesiącach i utrzymuje się do pół roku.

NICI BIOREWITALIZUJĄCE

To rewolucyjna metoda odmładzania skóry twarzy oraz ciała. Polega na miejscowym wzmocnieniu skóry za pomocą specjalnych nici, aby przywrócić pierwotne napięcie opadającym tkankom miękkim. Nici wytwarzane są z materiału ulegającemu całkowitej degradacji (rozpuszczeniu) po wprowadzeniu do tkanek. Wspomagają proces tworzenia się nowego kolagenu i elastyny w skórze, które odpowiadają za młody wygląd, utrzymanie napięcia i jędrności. Na rynku dostępnych jest mnóstwo odmian nici wykorzystywanych w medycynie estetycznej. Różnią się między sobą materiałem, z którego są wykonane, budową, długością oraz rodzajem powierzchni, przez co mogą działać w nieco inny sposób, niwelując różne problemy estetyczne. Kluczowy jest więc odpowiedni ich dobór i dopasowanie do potrzeb.

LIPOLIZA INIEKCYJNA

Lipoliza iniekcyjna to innowacyjna metoda pozbywania się tłuszczu z wybranych partii ciała. Zabieg  polega na wstrzyknięciu roztworu fosfatydylochiny do określonej partii ciała, co prowadzi do redukcji niechcianej tkanki tłuszczowej. Początkowo lipoliza iniekcyjna stanowiła alternatywę dla liposukcji brzucha, w krótki czasie odkryto jednak, że wstrzyknięcie roztworu fosfatydylochiny możliwe jest także w innych partiach ciała jak podbródek czy obszar pod oczami. Zabieg lipolizy iniekcyjnej pozwala zarówno pozbyć się tłuszczu z brzucha czy boczków, jak i poprawić kondycję skóry czy jej napięcie. Lekarz indywidualnie ustala ile zabiegów będzie potrzebnych do osiągnięcia rezultatów. Kolejny zabieg może zostać wykonany po upływie 3- 4 tygodni. 

LECZENIE NADPOTLIWOŚCI

Blokowanie pocenia się przy użyciu toksyny botulinowej, to zabieg mający na celu leczenie nadpotliwości wybranych obszarów ciała. Wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Preparat z toksyną botulinową podaje się śródskórnie, metodą iniekcji. Efekty - znaczna redukcja wydzielania potu- zauważalne są po kilku dniach od wykonania zabiegu i utrzymują się od 6- 12 miesięcy.17

Zadzwoń i zarezerwuj termin wizyty:

TEL: 798 433 344